TÜİK’in Enflasyon Açıklamalarına “İktidar İstifa” Tepkisi Büyüyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilene göre; Enflasyon, haziran ayında yüzde 1,64 oranında artış gösterirken, yıllık enflasyon yüzde 71,60 olarak açıklandı.

(TÜİK tarafından açıklanan bu veriler sonrası sosyal medyada yurttaşlar isyan etmeye başladı. Yurttaşlar, ekonomik sıkıntıların giderek arttığını belirterek TÜİK’in açıkladığı rakamların gerçeği yansıtmadığını vurguluyor.

Öte yandan emekliler, işçiler ve dar gelirli yurttaşlar, açıklanan verilerin kendilerini yoksulluğa sürüklediğini ifade ederek hükümetin istifasını “#İSTİFAİKTİDARİSTİFA” etiketiyle talep etmeye başladı.

Emeklinin alacağı üç kuruş maaşa göz dikildiğini söyleyen bir yurttaş, TÜİK’e “Zalim bir kurumsun” dedi.

Yine öfkesini sosyal medyada kelimelere döken bir başka yurttaş, “Açlıkla boğuşan emeklinin, emekçinin hakkını vermemek için her yolu deniyorlar! Emekli gene Aç yatacak Aç yatacak” dedi.

TÜİK üzerinden emeklilere operasyon çekildiğini aktaran bir yurttaş ise “Sadece 6 aylık enflasyon farkının yansıtılmasını emekliyi açlığında dibine çekmek olduğunu biliyoruz” diyerek AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketledi.

İktidardan bir an evvel kurtulmak istediğini belirten bir yurttaş, “Erken seçim istiyoruz” diyerek, iktidarı istifaya davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x