DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Hatay’daki aileleri ziyaret etti

Bayram programı kapsamında Hatay’a giden DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Gezi eylemleri sırasında katledilen Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan, IŞİD’in canlı bomba saldırısında katledilen Okan Pirinç ile Suriye’de ölen Halil Aksakal’ın ailelerini ziyaret etti.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Ramazan Bayramı programı kapsamında Hatay’ı ziyaret etti. Hatimoğulları ve beraberindeki heyet, ilk olarak Gezi eylemleri sırasında katledilen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın Antakya’nın Ekinci Mahallesi’nde yaşayan ailesini ziyaret etti.

Heyeti karşılayan Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti “Bu bayramda da bizleri yalnız bırakmadınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Dayanışmadan güç aldık. Alişimi her daim yaşatacağız sizlerle birlikte. Hepinize iyi bayramlar diliyorum” sözleriyle dile getirdi.

Ziyarette konuşan Hatimoğulları da, şunları belirtti: “Ali İsmail Korkmaz’ın ailesindeyiz. Gezi direnişinin anlamını bütün Türkiye ve dünyaya, ailelerimizle güzel bir dayanışma örgütleyerek anlatıldı. Gezi şehitlerini asla unutmadık. Ali İsmail’i, Ahmet Atakanları, bütün Gezi şehitlerini hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. Onların ailelerinin de bayramını kutluyorum. Onları yüreğimizde, mücadelemizde yaşatacağız. Bu konuda emek veren çok değerli ailelerimiz, onların unutulmaması, direniş ve mücadelelerinin yaşam bulması için Türkiye’deki devrimci, demokrasi güçleriyle birlikte dayanışmayı büyüterek bugüne getirdi. Sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bir kez daha bayramınızı kutluyorum.”

Hatimoğulları ve beraberindekiler, daha sonra Gezi eylemleri sırasında Hatay’da katledilen Ahmet Atakan, Suriye’de IŞİD’e karşı verilen mücadelede 18 Mayıs 2015 tarihinde yaşamını yitiren Halil Aksakal ile IŞİD’in 20 Temmuz 2015’te Urfa’nın Suruç ilçesinde gerçekleştirdiği canlı bombalı saldırıda katledilen Okan Pirinç’in ailelerini ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Ziyaretlerde 6 Şubat depreminin ardından örülen dayanışmaya dikkat çeken Hatimoğulları, toplumsal dayanışma ile yaraların sarıldığını dile getirdi. Hatimoğulları, toplumsal dayanışmanın önemini vurguladı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x